Cover

Ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii

Opublikowane w kwiecień 8. 2018, 11:47
2090
Author avatar
CVspot

W przeciwieństwie do innych krajów, w Szwajcarii każda osoba indywidualnie odpowiedzialna jest za własne ubezpieczenie zdrowotne. Oznacza to, że wszelkich informacji o ubezpieczeniu oraz rodzaju i wysokości świadczenia szukamy na własną rękę.

Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe (z kilkoma wyjątkami). Ponadto fundusze ubezpieczeniowe (Krankenkassen) są zobowiązane do włączenia wszystkich osób do podstawowego ubezpieczenia.

Korzyści wynikające z ubezpieczenia podstawowego są określone prawem i takie same we wszystkich funduszach ubezpieczeniowych. Każdy, kto chce dodatkowych świadczeń typu osobny pokój w szpitalu, specjalne zabiegi itp. może wykupić ubezpieczenie uzupełniające.

Wysokość składki zależy od wielu czynników (np. miejsce zamieszkania, wiek itp.). W przeciwieństwie do innych krajów, wynagrodzenie nie odgrywa roli w stosunku do wysokości składek.

Nie ma ubezpieczenia rodzinnego, każdy członek rodziny musi posiadać własne ubezpieczenie zdrowotne. Dla dzieci i młodzieży stawki są niższe.

Oferty firm ubezpieczeniowych różnią się od siebie systemami premiowymi, terminami wypłat oraz rodzajem świadczonych usług. Podstawowe ubezpieczenie może być zmieniane na koniec każdego roku tj. do 31 grudnia, wypowiedzenie musi nastąpić do 30 grudnia.

Pakiet dentystyczny nie wchodzi w skład ubezpieczenia zdrowotnego i można go wykupić osobno, co w dużej mierze zależy od stanu zdrowia zębów.

Nasza wskazówka:

Porównuj i filtruj oferty które Ciebie interesują. Dodatkowe ubezpieczenie od wypadków rzadko jest potrzebne, ponieważ jest ono pokrywane przez pracodawcę.


Tylko 4 kroki do znalezienia nowej pracy

Na podany adres mailowy zostala wyslana wiadomosc w celu zresetowania hasla. Prosimy o sprawdzenie skrzynki.

Zarejestruj się